NĚMECKÝ OVČÁK - standard plemene

Původ Německo, velikost pes 60-65, fena 50- 55 cm, zbarvení černé s hnědými nebo žlutými znaky, celočerné, vlkošedé. Tento snad nejznámější pes vůbec má suchou hlavu s mírným stopem, mandlové tmavé oči, uši vysoko nasazené, špičaté, rovný hřbet s dlouhou, mírně spadající zádí, kohoutek dlouhý a přiměřeně vysoký, dlouhý dolů nesený ocas, končetiny silné a osvalené s oválnými kostmi. Srst krátká, lesklá, pevná.

Německý ovčák je zřejmě nejznámějším a nejrozšířenějším služebním plemenem. Jeho předky můžeme hledat mezi ovčáckými psy, kteří pracovali u stád již někdy v 17. Století. Německý ovčák je silný, rychlý, odolný a inteligentní pes, velmi dobře ovladatelný a cvičitelný, kterého je možno mimo služební práci využít i jako záchranáře, vodicího psa, strážce a hlídače, ale i psa sportovního a společenského. Je temperamentní, pracovitý a všestranný, dokáže se každé situaci skvěle přizpůsobit. Je nutno jej však důsledně a správně vést a vychovávat. Je rychlý a mrštný, pracuje rád a s chutí. Je milým a přátelským rodinným psem, pozorným, věrným a odvážným hlídačem. Je to pes vhodný pro zkušenější majitele, kteří mu mohou dopřát dostatek pohybu a zaměstnání. Jeho srst vyžaduje pouze běžnou péči, může být chován v bytě i venku.

Štěňátka z naší chovatelské stanice jsou tetovaná, pravidelně odčervována , v době odběru se základním očkováním a jsou krmena granulemi špičkové kvality.

Jsme členi klubu